Toalillede valik on meeletult lai ja mitmekülgne. Pidevalt aretatakse uusi sorte ja selles maailmas orienteerumine võtab isegi asjatundjal pildi kirjuks. Siiski on ka selles vallas võimalik oma elu lihtsustada mõnede lihtsate nippide ja teadmistega. Gstuudios püüame alati taime ostmisel juurde anda nõuandeid hoolduseks. Meie juurde võib tulla küsima nõu ka hiljem, kui juba toalille kasvatamise käigus on tekkinud küsimusi, muresid jne.
Soovitame alati taim osta usaldusväärsest poest, kus selle eest on juba algusest peale õigesti hoolt kantud. Poes valides pööra tähelepanu järgnevatele taime omadustele:
- Taime üldkuju- vaata üle kas taim moodustab üldise tervikliku kuju.
- Vaata üle muld- see võiks olla keskmiselt niiske. Täiesti läbikuivanud muld näitab, et selle eest pole õigesti hoolt kantud. Jah loomulikult on mõned väga vähe hoolt vajavad taimed, mille puhul võib kehtida ka erand.
- Õitsvatel taimedel võiks olla nii avanenud õisi kui pungi. Pungadega taim peab kauem vastu, samas kõik kinnised õiepungad ei ole ka hea variant- nii ei pruugi taim üldse õitsema hakatagi.
- Vaata ka lehtede alla ja vahele, et seal ei elutseks juba kahjureid. Tuues koju taim koos kahjuritega, võid neid edasikanda juba olemasolevatele taimedele.
- Lase taim hoolikalt poes pakkida. Enamus toalilli pärineb troopilisest kliimavööndist ja ei suuda ka ajutuselt vastu pidada külmale tuulele ja temperatuurile. Taim võib saada kahjustuse, millest ei pruugi enam toibuda.
Uue taimega kodus
Nüüd kui oled uue taimega koju jõudnud võiksid pöörata tähelepanu nendele asjadele:
- Kuhu taim paigutada? On taimi, mis lepivad osalise valgusega, aga ka neid, mis tahavad palju valgust. Tark oleks muidugi juba enne taime ostmist mõelda, millisele asukohale ta kodus paigutada. Nii saad valiku teha lähtuvalt sellest. Kui aga juhtus nii, et see taim poes just sind kõnetas, siis on olukord vastupidine.
- Temperatuur- enamik taimi tahab päeval sooja ja öösel jahedamat. Toataimedele ei meeldi suur temperatuuri kõikumine. Taimedele ei ole hea koht radiaatori lähedal, aknalaual tuuletõmbuse käes.
- Õhuniiskus- enamus taimi tahab suuremat õhuniiskus kui meie tavapärase keskküttega kodu pakub. Õhuniiskuse tõstmiseks võib taimi veega piserdada või asetada taime pott veega täidetud alusele, millele on asetatud kivid. Piseradamiseks kasuta pehmet vett- ööpäev seisnud vesi, destilleeritud vesi või läbi keedetud jahutatud vesi.