Sooduskood: Kooli lõpp, annab -15%

    • Ostukorvis ei ole tooteid.

Lillepoodi külastades jääb tihtipeale puud infost lillede hoolduse kohta üldiselt. Sellel võib olla muidugi mitmeid põhjuseid- võibolla on just selle päeval kiire ja pole aega nii pikalt kliendiga rääkida või hoopis info puudus. Igaljuhul Gstuudio peab õiget lillede hooldust väga oluliseks ja püüame iga võimalikul juhul seda infot ka jagada. Samas võime siiralt tõdeda, et meie juurde satub ka mehi, kes tunnevad huvi, kas vajalik on lillede lõikamine, soe vesi/ külm vesi jne. Siinkohal püüamegi Sulle anda mõned praktilised nõuanded lillede hooldamiseks. Esmalt räägime lõikelilledest.

  • Kõige tähtsam on lõikelillede hoolduse juures puhas vesi ja varte lõikamine. Gstuudiost anname kaasa lillekimpudega säilitusvedeliku, mis teeb elu lihtsamaks ja vähedab vaasis vee roiskumist.
  • Enne uute lillede vaasi sättimist veendu, et ka vaas oleks puhas. Klaasvaasi puhul paistab kogus mustus ja vee plekid ka välja, sama oluline on puhtus ka läbipaistmatu vaasi puhul.
  • Lõikelillede varsi võiks lõigata iga päev ca 1-2cm jagu lühemaks. Kõige parem on seda teha terava noaga ja lõikenurk võiks olla 45 kraadi ehk diagonaalselt. Nii tekib varrele suurem pind, mille kaudu lill saab vett imeda.
  • Lillekimbud võib julgelt lahti võtta ja vabalt vaasi panna. Kui juba näed, et mõni lill kimbus kipub närbuma, siis on seda eriti oluline teha. Vastasel juhul paneb see üks närbunud lill ka kõik muu kimbus oleva kiiremini riknema.
  • Vali lilledele ruumis õige koht. Näiteks võid vaadata,et banaanid ja õunad ei oleks läheduses. Miks? Sest need eraldavad etüleeni, mis paneb ka lilled kiiremini riknema. Seega köök ei pruugi olla parim koht lõikelilledele.
  • Kui sa ei tea täpselt milline vesi ühele või teisele lillele sobib, siis vali kesktee- ehk siis leige/käesoe vesi. Aga on üks nipp, millest lähtuda. Mida tugevama (puitunud varrega) on taim, seda soojem vesi. Näiteks krüsanteem, roos, gerbera tahavad pigem kuumemat vett. Tulp seevastu aga täiesti külma vett. Võib lisada isegi jääkuubikuid veele. Pamine on siiski puhas vesi ja vaas koos värske lõikega.
  • Varsi võidki iga päev järjest lühemaks lõigata- ära seda karda, nii annad aga lilledele veelgi pikema eluea.

Need ülevaltoodud juhised on tegelikult lihtsad ja loogilised. Kõige peamised jäta lihtsalt meelde: puhas vesi, puhas vaas, varte lõikus iga päev. Nii saad sulle kingitud või ostetud lilli nautida kauem ja tunda pikemalt rõõmu. Leia kindlasti õige vaas- sa ei kujuta ette kui palju annab õige vaas valik lilledele juurde. Ka meie e-poes on müügil vaase. Kodus on lilledega mõnus ja lilled annavad kodule juurde hubasust.

Ole esimene, kes kuuleb uutest toodetest ja parimatest sooduspakkumistest.

Liitu uudiskirjaga ja naudi 5% soodustust esimeselt ostult.